Четверг, 19 сентября, 2024
ДомойСтатьиГастроскопія шлунку: особливості

Гастроскопія шлунку: особливості

Гастроскопія шлунку: особливості

Піклуєтесь про своє здоров’я? Прекрасно. Це зовсім не те, чим варто нехтувати, тож якщо лікар направив на гастроскопію шлунку ціна не має значення, втім вона цілком прийнятна. Гастроскопія шлунку – це медична процедура, яка дозволяє оглянути внутрішню поверхню стравоходу, шлунку й початку дванадцятипалої кишки за допомогою гастроскопа. Гастроскоп є гнучким трубчастим приладом з оптичною системою та підсвічуванням. Він вводиться через ротоглотку.

З якою метою проводять гастроскопію? Для виявлення запальних процесів, виразок, поліпів, пухлин, кровотеч та інших патологічних змін слизової оболонки. Також ця процедура дозволяє взяти зразки тканин для гістологічного дослідження з метою виявлення злоякісних новоутворень або інших патологій. Маніпуляції фахівця направлені на видалення поліпі, зупинку кровотечі, видалення сторонніх тіл та розширення звужених ділянок.

Показання та підготовка до гастроскопії

Процедура рекомендована разі прояву симптомів захворювань травної системи. Вони проявляються, як біль у верхній частині живота, печія, нудота, блювання, втрата ваги, труднощі при ковтанні, анемія. Лікар направляє на маніпуляції для нагляду за пацієнтами з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту або після операцій. Доцільно провести гастроскопію й у разі підозри:

  • на виразкову хворобу;
  • на гастрит;
  • на рефлюкс;
  • на рак шлунку чи стравоходу;
  • на целіакію.

Як підготуватися до процедури? Пацієнт повинен повідомити лікаря про всі медикаменти, які він приймає, наявність алергії, хронічних захворювань та проведені раніше операції. Фахівець надасть йому рекомендації щодо підготовки до маніпуляцій, а також прийому ліків у день проведення процедури. Він обов’язково порадить утриматися від прийому їжі та рідини за 8 годин до гастроскопії, адже шлунок має бути порожнім.

Як проходить гастроскопія

Перед процедурою пацієнту можуть запропонувати місцевий анестетик для зменшення дискомфорту в горлі або заспокійливі препарати для зменшення тривоги. Після цього він ляже на тахту на лівий бік. Гастроскоп обережно введуть йому через рот, глотку й стравохід у шлунок.

Лікар оглядає слизову, використовуючи освітлення та відеокамеру на кінці гастроскопа. За необхідності він здійснить біопсію або виконає інші терапевтичні дії. Після процедури можна відчувати незначний біль у горлі чи дискомфорт у животі. Це нормальна реакція на введення стороннього тіла.

Хто може направити на гастроскопію шлунку

Цю процедуру призначає лікар після оцінки симптомів і проведення первинного обстеження. Хто це може бути? В першу чергу, гастроентеролог, адже саме він спеціалізується на проблемах шлунку, стравоходу й дванадцятипалої кишки. Рекомендує провести процедуру й хірург, щоб уточнити діагноз та визначити обсяг хірургічних маніпуляцій. Якщо існують підозри на рак органів шлунково-кишкового тракту, то гастроскопію радить здійснити онколог.

Основні симптоми, що можуть спонукати лікаря направити на гастроскопію:

  • біль у верхній частині живота;
  • хронічна печія або рефлюкс;
  • нудота чи блювання, особливо, якщо з кров’ю;
  • різка втрата ваги;
  • проблеми з ковтанням;
  • постійна анемія незрозумілого походження;
  • підозра на виразкову хворобу, гастрит, рак шлунку чи стравоходу
  • наявність крові у випорожненнях.

Гастроскопія шлунку є важливим діагностичним та лікувальним інструментом у гастроентерології. Вона дозволяє лікарям ефективно діагностувати та лікувати різні захворювання ШКТ. Направлення на гастроскопію шлунку можуть здійснити кілька різних спеціалістів залежно від симптомів і попереднього діагнозу. Найчастіше це гастроентеролог або терапевт. Зверніться до Медичного центру здоров’я, щоб отримати точну інформацію про його стан і дізнатися про доцільність процедури.

Похожие записи

Популярное