Воскресенье, 17 ноября, 2024
ДомойИнтересноКаток для асфальту

Каток для асфальту

Науковий прогрес не стоїть на місці і регулярно пропонує вдосконалені види пристроїв. Однак є і старі екземпляри, які не втратили актуальності. Каток для асфальту (дорожній ущільнювач) працює за допомогою ручного, причіпного або самохідного механізму. Залежно від характеру проведення робіт може використовуватися один або кілька валів. Вони можуть бути гладкими або зі спеціальним профільним покриттям. А якщо вас цiкавить каток дорожний, ось сайт uhm-ukraine.com.ua.

Перед початком будівельних робіт уважно аналізуються технічні характеристики апаратів. Для асфальту може використовуватися один з наступних укладальників:

Для ремонту або асфальтування невеликій території підійде легкий варіант ковзанки. Він має вагу до 4 тонн. Пристрій підходить для нанесення асфальту на паркінгу або пішохідній доріжці.
Якщо вага катка перевищує 4 тонн, то його відносять до важкої групи. Механізм використовується при створенні або ремонті доріг для автомобілів. Застосовує спеціальні методики для ущільнення поверхні і може впоратися з великим обсягом робіт.
Ручний коток для укладання асфальту незамінний на великих будівельних майданчиках. Його застосовують в промислових масштабах. Ручний варіант маневрений і легкий. Він стане в нагоді на дачі або іншому присадибному господарстві.

Ручний коток для укладання асфальту

Переваги використання ручного варіанту пристрою:

Немає необхідності міняти масло і паливо.
Акумулятор не потребує зарядці.
Відсутність технічного облуговування.
Інструмент складається з важкого вала з ручкою. Людина зможе направляти його в потрібну сторону. Апарат ідеально підходить для швидкої трамбування грунту.

Принцип роботи

Пристрій укладальника асфальтобетону дозволило йому знайти своє місце в Вузьконаправлене будівництві. Найчастіше його допомога потрібна в створенні дорожнього покриття. Апарат не містить колеса і гусениці, тому пересувається за рахунок двох барабанів. За допомогою навантаження створюється рівна поверхня. Укладальник асфальтобетону дозволяє також швидко утрамбувати щебінь і невеликий камінь. Другим шаром наноситься суміш асфальту з піском.

Нові моделі працюють за рахунок вібрацій, а старі застосовували тільки власну вагу.

Додатково використовуються обважнювачі у вигляді гир. Їх закріплюють у внутрішній частині барабана. Він здійснює повільне обертання. Осі з гирями за допомогою гідравлічного наносу виконують приблизно 4 тисячі обертів за одну хвилину. Закріплення гирею проводиться таким чином, щоб вони дивилися в одну сторону. Процес обертання ініціює вібрацію. Процес допомагає утрамбувати поверхню щільніше. Укладання асфальту асфальтоукладачем допомагає отримати надійне і довговічне покриття.

Види валів

Характеристика ковзанок для асфальту по виду робочого органу:

Каток з гладкими вальцями. На робочій поверхні техніки немає додаткових елементів.
Кулачкові катки характеризуються рядами додаткових елементів на вальцях. Завдяки цьому в кілька разів збільшується напруга на поверхні. Під час першого проїзду кулачки глибоко входять в землю. Завдяки цьому всередину також проникають вальці. Проводиться укладання худого бетону асфальтоукладачем даного типу. Він підходить для ущільнення пухких і в’язких грунтів.
Ґратчасті катки. Особливість катка — обичайка вальца зроблена у формі решітки. На її поверхню набирають різні металеві елементи з твердими включеннями. Поверхня дробиться гратами з катка, тому кількість ущільнень підвищується.
Пневмокатки — пристрої, які можуть надавати навантаження на поверхню довго. Напруга виходить за допомогою деформації пневмоколеса. Тривалість вимірюється в десятих частках секунди.
Комбіновані катки використовуються для проведення різних видів будівельних робіт. Вони забезпечують універсальне ущільнення будь-якого типу поверхні.
Укладання асфальту без асфальтоукладача неможлива. Даний апарат забезпечує поверхню необхідними властивостями. Завдяки цьому вдається істотно збільшити термін експлуатації дороги.

Створення катка своїми руками

Для проведення якісно ремонту доріг необхідний укладальник асфальтобетону. Технічні характеристики механізму безпосередньо залежить від типу і характеру робіт. Для виконання деяких з них може бути цілком достатньо механізму, який зроблений своїми руками. Для його створення необхідно слідувати наступної інструкції.

Беремо трубу 30 см в діаметрі. На одному з торців за допомогою зварювання слід закріпити залізний лист. Його параметри — 30 * 30 см. Вибирати необхідно лист такого ж діаметру. Якщо залишилися невеликі куточки, то їх видаляють болгаркою. Додатково буде потрібно добре відшліфувати стик. В результаті всіх маніпуляцій повинна вийти труба, у якій завірений один торець.

Далі потрібно встановити отриману трубу дном вниз. Для збільшення тиску всередину засипають пісок. Важливо постійно його утрамбовувати. Чим більше влізе піску, тим важче буде пристрій. Коли наповнення буде закінчено, трубу зверху заварюють листом заліза. Якщо залишилися окремі фрагменти, то їх усувають за допомогою шліфувальної машинки.

Похожие записи

Популярное