Суббота, 16 ноября, 2024
ДомойИнтересноКонцепція діагностики та лікування краніо-мандибулярних розладів

Концепція діагностики та лікування краніо-мандибулярних розладів

Краніомандібулярная дисфункція

Часті головні болі, а також болі в області обличчя і шиї неясної етіології можуть бути наслідком краніомандібулярной дисфункції. Дане захворювання виникає у випадках, коли суглоб, що з’єднує верхню і нижню щелепи, функціонує неправильно.

СНЩС — один з найскладніших суглобів в тілі людини, він відповідає за рух нижньої щелепи вперед, назад і з одного боку в інший. Будь-яке захворювання, що не дозволяє цій складній системі з м’язів, зв’язок, хрящів і кісток працювати належним чином, формує його дисфункцію. Рекомендуємо вам Центр ортодонтії Мирослави Дрогомирецької. Досвід більше 40 років. Авторська концепція (DBS). Детально тут https://orthocentermd.com.ua/.

Концепція діагностики та лікування краніо-мандибулярних розладів

Краніомандібулярная дисфункція має синоніми:

  • синдром Костена,
  • міофасціальний больовий дисфункціональних синдром,
  • дисфункція СНЩС,
  • м’язово-суглобова дисфункція СНЩС,
  • міоартропатія СНЩС і ін.

Симптоми краніомандібулярной дисфункції:

  • тупий біль в області суглоба,
  • головний біль лобно-скронево-тім’яної локалізації,
  • запаморочення,
  • біль в області шийного відділу хребта, потилиці і позаду вушної раковини, що посилюється до кінця дня,
  • клацання в суглобі під час прийому їжі,
  • зниження слуху,
  • шум у вухах,
  • печіння в горлі та в носі та ін.

Дисфункція СНЩС виникають на тлі порушень нейром’язового комплексу в результаті механічної перевантаження м’язів, парафункций жувальних м’язів, аномалії прикусу, помилок у виготовленні ортодонтичних апаратів, неграмотного ортопедичного і імплантологічного лікування.

Зв’язок краніомандібулярной дисфункції з стоматологією. Історичний аспект

Краніомандібулярная дисфункція — це системне захворювання краніомандібулярной системи зворотного зв’язку, захворювання м’язів і нервів голови і плечового пояса. В основному воно обумовлено неправильним положенням і нахилом зубів, що призводить до дисфункції під час акту жування і ковтання (G. Risse).

Симптоми краніомандібулярной дисфункції:

  1. Головні болі в скронях.
  2. Головні болі в області чола і очей.
  3. Головні болі в потилиці, з можливою іррадіацією в плечі.
  4. Біль в щелепах.
  5. Клацання нижньої щелепи.
  6. Тиннитус (Шум у вухах).
  7. Відчуття тиску в очах, чутливість до світла.
  8. Біль у шиї, плечах, спині / напруга.
  9. Невралгія трійчастого нерва.
  10. Запаморочення, нудота.
  11. Втрата концентрації.

«Мігрень»

15-20% дорослих пацієнтів середнього віку (35-44 років) страждають пародонтальними захворюваннями, які часто призводять до втрати зубів. В результаті — дефекти зубних рядів, які порушують біомеханічні принципи оклюзії та артикуляції.

Кожен за своє життя відвідує стоматолога кілька разів. Стоматологи можуть діагностувати і усунути оклюзійні розлади, щоб запобігти краніомандібулярную дисфункцію. На жаль, оклюзійні розлади виграють битву.

При цьому не забувайте про вроджених і набутих дефектах черепа — особи — щелеп у дорослих і дітей, патології прикусу і проблемах, пов’язаних з психоемоційним стресом.

Тому симптоми краніомандібулярной дисфункції діагностують у 50% популяції і все більше симптомів пов’язують з краніомандібулярной системою і скронево-щелепних ділянкою: головні болі в області скронь, головні болі в області чола і очей, головні болі в потилиці (з можливою іррадіацією в плечі), біль в щелепах, клацання в суглоб, «Full eyes», шум у вухах, тиск в очах, чутливість до світла, біль в шиї, плечах і спині, напругу, невралгія трійчастого нерва, запаморочення, нудота, втрата концентрації, мігрень і розлади сну.

Очевидно, що симптоми краніомандібулярной дисфункції виходять за рамки тільки стоматології, і зустрічаються в неврології, оториноларингології, остеопатії та інших галузях медицини, тому для точної діагностики краніомандібулярніх розладів, їх лікування та реабілітації особливо важлива робота в команді.

Похожие записи

Популярное