Воскресенье, 22 декабря, 2024
ДомойИнтересноВирощування мікрозелені в домашніх умовах

Вирощування мікрозелені в домашніх умовах

Що таке мікрозелень

Мікрозелень — це молоді паростки трав та овочів. Урожай збирають, коли на стеблах формується перша пара невеликого листя. Це відбувається в середньому через 12-14 днів після висаджування. Сам паросток при цьому може досягати 5-7 см заввишки.

Смак у микрозелень такий самий, як і у зрілої культури. Наприклад, якщо ви їсте пагони редиски, то за смаком вони будуть схожі на сам овоч.

Мікрозелень дуже корисна: у ній багато вітамінів та каротиноїдів. Її можна їсти просто так, додавати в салати, сендвічі, смузі та інші страви.

микрозелень

Як вибрати насіння для мікрозелені

Однозначної відповіді немає. В одних джерелах стверджують, що врожай можна виростити із звичайного садівничого насіння. В інших статтях зазначають: такий матеріал обробляється фунгіцидами та інсектицидами.

Їхня концентрація безпечна, якщо ви їсте зрілі плоди, але ці речовини можуть нашкодити при вживанні дрібних паростків. Тому потрібно стежити, щоб насіння не було оброблено — виробники вказують цю інформацію на упаковці. Інший варіант: купувати лише ті, що призначені для мікрогрина.

Запам'ятайте правило: для мікрогрину не підходять культури, розсада яких є їстівною. Наприклад, паростки баклажана, помідора та перцю можуть викликати отруєння у людини. Квасоля теж токсична, а пагони гарбузових рослин гірчать.

Також майте на увазі, що велике насіння замочується перед посадкою: це допомагає пом'якшити оболонку. І паросток у результаті швидше виходить назовні. Наприклад, кінзу та коріандр тримають у воді протягом ночі, а ячмінь, овес чи люцерну — 1–2 години. А ось базилік та руколу замочувати не потрібно.

Як підібрати місце для вирощування мікрозелені

Зростанням потрібно не менше 6 годин природного сонячного світла на день. Деяким культурам, наприклад, соняшнику, може знадобитися і більше. Тому не вибирайте для розміщення саджанців підвіконня або балкон, що виходить на тіньовий бік. Якщо це неможливо, подумайте про придбання світлодіодної лампи для розсади. Під нею садівники рекомендують тримати рослини не менше ніж 12 годин на добу.

Оптимальна температура для мікрозелені – 18–24 °C. Якщо в приміщенні тепліше, насіння деяких культур може не зійти. А якщо прохолодніше, їм може знадобитися більше часу, щоб зійти.

Для посадки мікрозелені можна використовувати спеціальний пророщувач. Різновидів цього пристрою досить багато, але до кожної виробник прикладає інструкцію. Тож розібратися в процесі буде неважко. Якщо ж пророщувача немає і купувати його не хочеться, виростити врожай можна за допомогою підручних засобів.

Похожие записи

Популярное