Коли влітку на вулиці повно народу і спека починає заважати, тоді всі ми шукаємо прохолоду — бажано в кондиціонованих приміщеннях. У той час як кондиціювання повітря в офісах або магазинах нікого не дивує, кондиціювання повітря в будинках до недавнього часу було досить рідкісним явищем. Але це змінюється. Цiкавить монтаж кондиціонера? Читайте далi.
Багато людей, цінуючи комфорт кондиціонерів для кімнати або навіть всього будинку, вирішують придбати такий прилад. То який кондиціонер для будинку і який для багатоквартирного будинку? Портативний кондиціонер або скоріше спліт-кондиціонер? Давайте дізнаємося більше, перш ніж вирішимо купити.
Портативний або стаціонарний кондиціонер?
Перш ніж приступити до аналізу конкретних параметрів, давайте подумаємо про тип кондиціонера, який ми будемо купувати. Основний підрозділ — мобільні та стаціонарні пристрої. У реченні кондиціонерів ми можемо знайти такі типи як:
- Портативний кондиціонер (або портативний спліт-кондиціонер; кондиціонер).
- Стаціонарні кондиціонери (або спліт-кондиціонер).
Як працюють портативні кондиціонери?
Переносні кондиціонери в основному мобільні. Ми можемо перемістити їх з однієї кімнати в іншу. Крім того, їм не потрібно кувати стіни або міняти вікна. Вони також відносно дешеві. У портативному кондиціонері, як і в його стаціонарному аналогу, є два найбільш важливих компонента — випарник і конденсатор. Обидва в одному корпусі.
Моноблочні кондиціонери
Дешевші моделі моноблочних кондиціонерів забирають тепле повітря з приміщення і охолоджують його. Але накопичене тепло повинно бути розсіяно назовні. Це робиться за допомогою відповідної труби, яка повинна бути відкрита до вікна. І це найбільший недолік портативних моноблочних кондиціонерів. При відкритому вікні в приміщення надходить тепле повітря зовні, що знижує ефект охолодження.
Портативний спліт-кондиціонер
Більш ефективною версією мобільних пристроїв є портативний спліт-кондиціонер. Він складається з двох частин. Внутрішній блок (включаючи випарник) розміщується всередині приміщення. Зовнішній блок (що містить, серед іншого, компресор і конденсатор) розміщується на балконі або терасі. Обидві ці частини з'єднані тонкими фреоновими трубами, поміщеними в обсадної трубі. Вони маленькі, тому вікно може бути тільки злегка нахилено. Так що не так вже й багато теплого повітря. Можна сказати, що це портативний кондиціонер без труби.
Безперечною перевагою роздільних портативних кондиціонерів повітря є менший рівень шуму, який супроводжує їх роботу. Компресор працює зовні. У моноблочних кондиціонерах шум набагато більш дратівливий. У разі обох цих пристроїв установка досить проста. Той, хто слідує інструкціям, повинен бути в змозі впоратися з цим завданням. При купівлі хорошого портативного кондиціонера моноблочного типу, доводиться рахуватися з витратами понад тисячу злотих.