Суббота, 16 ноября, 2024
ДомойИнтересноНедобросовісна конкуренція — ключові механізми правового захисту та основні шляхи їхньої реалізації

Недобросовісна конкуренція — ключові механізми правового захисту та основні шляхи їхньої реалізації

Тим, хто планує займатися бізнесом, варто врахувати велику кількість факторів. По-перше, ця діяльність вимагає багато енергії і сил. По-друге, людина повинна вміти передбачати розвиток справ, підтримувати конкурентоспроможність, а головне, вміло опиратися конкуренції на ринку. Таке явище, як недобросовісна конкуренція, останнім часом набуло великого поширення, і її методи можуть знищити будь-який бізнес. Детально тут https://zkg.ua/yurydychni-posluhy-praktyky/pravovyi-zahyst-vid-nedobrosovisnoi-konkurentsii/.

Недобросовісна конкуренція — ключові механізми правового захисту та основні шляхи їхньої реалізації

Що приховує під собою поняття недобросовісної конкуренції

Суть недобросовісної конкуренції полягає в невідповідності дій встановленим нормам і положенням закону. Вона має на увазі неправомірні методи роботи, які суперечать традиціям суспільства і законодавчим актам. Для досягнення мети порушуються права людей, не враховуються наявні ділові відносини і інтереси інших компаній. Недобросовісна конкуренція в РФ і її особливості вказані в таких нормативних актах, як закони «Про захист прав споживачів» та «Про захист конкуренції». Недобросовісна конкуренція має такі особливості: дає переваги однієї компанії щодо інших, що працюють в тій же сфері; порушує законодавство Російської Федерації, етичні норми і не відповідає правилам ділових взаємовідносин; може принести шкоду компаніям, негативно вплинути на їх діяльність.

Чесне ведення бізнесу має на увазі методи, встановлені законом і відповідають правилам ділової етики. До добросовісної конкуренції відносяться: виробництво більш якісних послуг і продукції; зменшення націнок на товари; введення програм лояльності та акцій; використання різних видів реклами для просування продуктів; поліпшення рівня обслуговування клієнтів; сервіс під час і після закінчення гарантійного терміну; подарунки клієнтам; додаткові безкоштовні послуги: доставка, підключення.

Таким чином, до методів чесної боротьби за становище на ринку відноситься те, що підкоряється законам. Недобросовісна конкуренція пов’язана з порушенням існуючих норм. Ось деякі приклади такої боротьби з суперниками: впізнавання комерційної таємниці іншої компанії незаконним способом; виготовлення такої ж продукції, як і в іншої фірми, тільки більш низької якості, що призводить до погіршення думки покупців про оригінального виробника; назва компаній, схожих за звучанням з відомими брендами, що вводить клієнтів в оману; також дивіться список заборонених слів в назвах компаній; інші подібні прийоми, щоб викликати у клієнтів думки про аналогичности товару; шантаж інших компаній; наклеп про інших організаціях; псування продукції конкуруючих компаній; отримання бізнес-інформації іншої фірми і її застосування всупереч закону; надання клієнтам неправильних відомостей про товари чи послуги, в результаті чого компанія отримує переваги перед іншими учасниками ринку; реклама, що містить викривлену інформацію або представляє іншу організацію в невигідному світлі.

Похожие записи

Популярное