Ні для кого не секрет, що достатній за часом, міцний і глибокий нічний сон — це запорука здоров’я, бадьорості та енергійного настрою на весь день. Комфорт сплячого безпосередньо залежить від правильно підібраного ортопедичного матраца, що дає змогу зняти дискомфортні та больові відчуття в спині й не допустити розвитку деяких захворювань хребта.
Ортопедичні високоякісні матраци підтримують природне положення тіла сплячого, повторюючи всі його контури. При цьому не створюється зайвого навантаження на хребет. Вибирати матрац з каталогу https://matrasin.kiev.ua/ua/kupit-matras-ortopedicheskiy-kiev/ інтернет магазину «Матрасін» потрібно суто індивідуально, орієнтуючись на свою вагу і вік. Критерії вибору, описані нижче, допоможуть купити ортопедичний матрац з оптимальним співвідношенням ціни та якості.
Визначаємося з жорсткістю виробу
Жорсткість ортопедичного матраца — перше, на що слід звертати увагу під час його вибору. Залежно від навантаження, яке витримує виріб, матраци бувають:
- Жорсткі, розраховані на вагу 90 кг і більше.
- Середньої жорсткості, витримують навантаження від 60 до 90 кг.
- М’які, розраховані на вагу менше 60 кг.
Не слід забувати, що жорсткість — поняття суб’єктивне. Людям великої комплекції підійдуть жорсткі та середньо-жорсткі моделі, мініатюрним і худеньким — м’якші. Для дітей, кісткова система яких ще тільки формується, або людям із захворюваннями хребта лікарі радять обирати більш жорсткий матрац, щоб не допустити провисання тіла під час сну. Літнім більше підійдуть середньо-м’які вироби.
Типи матраців: із пружинами чи без них
Усе різноманіття матраців ділиться на дві групи: пружинні та безпружинні. Серед тих та інших моделей далеко не всі є ортопедичними.
Пружинні вироби бувають:
- Із залежними пружинними блоками. У таких матрацах пружини з’єднуються між собою в єдину сітку і, відповідно, проминаються всі разом, не забезпечуючи рівномірного розподілу навантаження. Класичний пружинний матрац можна купити недорого, але не варто забувати, що ортопедичним такий виріб не є.
- З незалежними пружинними блоками. У таких виробах кожна пружина поміщається в окремий тканинний чохол і працює незалежно від інших. Завдяки такій конструкції матрац відмінно підтримує тіло, забезпечуючи прекрасний ортопедичний ефект, при цьому вони коштують дешево.
Безпружинні моделі позбавлені будь-яких металевих деталей у конструкції. Охочі купити матрац ортопедичний недорого часто зупиняють вибір на виробах цього класу. Ціна ортопедичного матраца безпружинної конфігурації безпосередньо залежать від матеріалів і наповнювачів, з яких вони виготовлені.
Наповнювачі ортопедичних матраців
До купівлі необхідно розібратися, з яких матеріалів можна купити ортопедичний матрац на сайті matrsin.kiev.ua це можуть бути моделі як з натуральними, так і зі штучними наповнювачами:
- Пінополіуретан або штучний латекс для ліжка, одержуваний на основі поролону зі спеціальними добавками, що забезпечують необхідну жорсткість і щільність. До переваг ППУ-матраців відносять наявність непоганих ортопедичних властивостей за недорогої вартості.
- Латекс виготовляють зі спіненого каучуку. Текстура матеріалу дає змогу матрацу витримувати великі навантаження і плавно огинати контури людського тіла. Латексні ортопедичні матраци прослужать довго, не втрачаючи своїх властивостей з часом.
- Кокосову стружку використовують у виробах високого ступеня жорсткості. Натуральний матеріал не викликає алергії, тому часто з нього виготовляють матраци для дітей.
- Холлофайбер — пружний повітропроникний матеріал, що відрізняється безладним розташуванням волокон. Відрізняється зносостійкістю, відмінно зарекомендував себе в комбінації з незалежними пружинними блоками або пінополіуретаном.
- Memory Form — унікальний матеріал, здатний точно підлаштовуватися під форму тіла, а при знятті навантаження швидко повернутися в первісний вигляд. Моделі з «меморі-ефектом» — новий тренд для людей, які приділяють підвищену увагу здоров’ю хребта.