Заходячи в квартиру, людина потрапляє в передпокій, і перше враження про будинок складається саме завдяки їй. Тому так важливо грамотно оформити це приміщення, підібрати підходящу меблі, зробити обстановку гармонійної і затишною. Які меблі вибрати для передпокою, які аксесуари необхідні? Відповідаючи на ці питання, потрібно враховувати багато факторів: розмір передпокої, загальний стиль інтер’єру, функціональність і сполучуваність предметів.
Види меблів в передпокій
Сучасні дизайнери пропонують величезну різноманітність предметів меблів, якими обставляють передпокої, на будь-який смак і гаманець. Перш за все, вони розрізняються за призначенням:
Зберігання речей
Меблі в передпокої повинна не тільки вписуватися в загальний інтер’єр квартири, але і виконувати свої головні функції. Найважливіша полягає в організації зберігання одягу, взуття, різних аксесуарів. Верхній одяг найкраще прибирати в шафу. Можна купити готовий або замовити за індивідуальним вимогам. Індивідуальне замовлення краще, в цьому випадку шафа буде використовуватися максимально корисно і не займе зайвого місця. Взуття зберігається в Обувниці, тумбочках, на спеціальних стійках. Для невеликих предметів, таких як сумки, гребінці, засоби для догляду за взуттям, рукавички, передбачені комоди і полки. Сучасні виробники пропонують широкий вибір всіляких систем зберігання, завдяки яким легко здійснити будь-які дизайнерські ідеї.
Меблі для відпочинку
Хоч передпокій і не є зоною, призначеної для розслаблення, пуфики або невеликі дивани будуть зовсім не зайвими. На них зручно присісти, щоб зав’язати шнурки або просто відпочити. Такі предмети меблів можуть мати додаткові переваги — наприклад, деякі пуфики мають всередині відділення, куди складаються різні предмети. А витончені диванчики або банкетки можуть бути креативно оформлені, так що визначатимуть стиль всього інтер’єру або стануть його родзинкою. Іноді площа прихожей настільки мала, що розмістити в ній подібні меблі не представляється можливим. У цьому випадку варто звернути увагу на відкидні сидіння. Їх кріплять до стіни і розкладають тоді, коли це необхідно. Крісла для передпокою ви можете заказати тут https://wowin.ua/krisla-i-pufy/krisla-dlya-peredpokoyu.
Комплекти меблів
Як правило, вони складаються з певного набору елементів — шафи, відкритої вішалки, конструкції для зберігання взуття та дзеркала. Основні переваги комплектів — естетичність загального стилю всіх предметів в наборі і функціональність. Завдяки таким наборам зникає необхідність купувати додаткові предмети меблів в передпокій.
На сьогоднішній день ринок представлений шикарним асортиментом меблів, тому облаштування житла стало простим. У передпокої зазвичай ставлять найкомпактнішу і функціональні меблі, яка займає мінімум простору. Крім шафок для одягу, в коридор потрібно купувати маленький пристінний стільчик, призначений для взування взуття. Даний предмет меблів випускається різних видів. Розглянемо найпопулярніші:
- Вбудований стільчик. Подібний варіант підходить для малогабаритних прихожих, де кожен квадратний сантиметр на рахунку. Стілець встановлюють безпосередньо в стінку передпокої. Його можна як виготовити під замовлення, так і змайструвати самостійно.
- Лавка. Таке сидіння прекрасно вписується в інтер’єр просторих коридорів. Воно не має в своїй конструкції ящиків, поличок та інших допоміжних елементів. Зазвичай верхня частина меблів тверда, тому її декорують пледом або подушками.
- Лава з системою зберігання. На відміну від попереднього виду додатково комплектується зручними і місткими шухлядками. Їх встановлюють під сидінням. Шухлядки можуть бути як класичні дерев’яні, так і плетені, пластмасові.
- Банкетка і пуф. Характеризуються невеликими розмірами. У порівнянні з пуфом на банкетке може розміститися кілька людей. Головним недоліком виробів вважається маленька висота, тому сідати на них і перевзуватися незручно.
- Сидіння-тумба. Підходить для невеликих прихожих, оскільки в його конструкції передбачені коліщатка, і предмет меблів можна в будь-який час викочувати або ховати під нешироким столиком. Верхня площина вироби використовується в якості сидіння, на її верх зазвичай кладуть м’який матрац. У нижній же частині сидіння-тумби можна зберігати різні речі.
- Обувниці з сидінням. Багато в чому має схожість з попередньою моделлю, але на відміну від неї верхня частина обшивається шкірою або м’яким текстилем.
- Сидіння в шафі. Якщо в коридорі стоїть велика шафа, то в ньому можна розмістити вбудоване і комфортне міні-крісло. Це досить функціональний і цікавий варіант.