Книги з організації життя Ґретхен Рубін дуже переконливі, адже всі поради вона випробовувала на собі, аби насамперед привести до ладу всі сфери своєї діяльності. Тому «Проект Щастя» — частково автобіографічна книжка, проте підійде кожному завдяки універсальності матеріалу. Ґретхен надихає йти до мети, попри будь-яку критику, і ставити свій комфорт понад усе.
Книги з розхламлення житла цієї ж авторки теж не пасуть задніх. У виданні «Порядок довкола — спокій у душі» Рубін переконує, що всі речі, якими ми себе оточуємо, є нашим віддзеркаленням. Але чому ж безлад довкола виводить із себе, тоді як порядок дарує спокій та гармонію в душі? Ця книжка пояснює, як важливо для психічного здоров’я підтримувати баланс кількості речей назовні.
Книга про порядок у голові японця Шинмьо Масуно «Спіймай дзен життя. Японські практики, що ведуть до спокою та радості» буде корисна всім, хто бажає зупинити нестримну гонитву за успіхом і відчути внутрішню гармонію, навчитися спостерігати за собою та своїми почуттями. За словами автора, насправді не потрібно багато матеріального, аби бути щасливим.
Шукаєте книги про прибирання? Легко! Марі Кондо у книжці «Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди» стверджує, що прибиранню теж треба вчитися, адже це така ж навичка, як і приготування їжі чи шиття. Озираєтеся й розумієте, що довкола купа зайвого мотлоху, що просто займає місце? Марі розказує, що з цим робити.
Психологічні книги тримаються в топі не дарма: сучасних людей усе більше цікавить цей напрям. Серед тих, що мають попит — і книжки, присвячені порядку в оселі. Маргарета Магнуссон вважає, що в епоху споживання й великої кількості доступних нам речей украй необхідно розуміти, що несе користь, а що тільки лежить мертвим вантажем. Зазирніть у книжку «Вишукане мистецтво прибирання по-шведськи» і налаштуйтеся на зміни, як внутрішні, так і зовнішні.
Як оточення, кольори й текстури впливають на наше самопочуття? Чому так важко розкласти все по полицях у голові, коли перебуваєш у некомфортному оточенні? Про це та багато іншого розказує Інґрід Фетелль Лі у своїй чудовій книжці «Радість. Магія простих речей». Ви знайдете тут чимало порад із облаштування оселі та зрозумієте, що радість — то ціла наука, осягнути яку зможе кожен.
«Дім – НУЛЬ відходів» — це не тільки назва книжки Беа Джонсон, а й також її стиль життя. Авторка ділиться своїм досвідом із перетворення звичайної оселі на екологічне безвідходне помешкання з мінімумом речей і максимумом комфорту.
Здається, ми хочемо не так вже й багато, проте чомусь не виходить мати все бажане. У чому ж камінь спотикання? «У мозку!» — однозначно відповідає Тара Сворт у книжці «Джерело: відкрий свій розум та зміни життя». Бо саме сила думки здатна змінити світ, але міркувати треба вміти правильно. Авторка розповідає, як привести до ладу всі складники розуму, навчитися співпрацювати з інтуїцією, мотивацією, логікою й емоціями, аби врешті отримати жаданий результат.