Среда, 15 января, 2025
ДомойИнтересноПро експорт сільськогосподарської продукції

Про експорт сільськогосподарської продукції

Виростити та зібрати врожай – лише половина справи. А друга половина – зберегти та доставити до споживача (у тому числі й закордонного). У країні, де три чверті території – це зона ризикованого землеробства і щонайменше півроку тримаються негативні температури, цей аспект украй важливий.

Основу українського експорту в КНР формують постачання м’яса та м’ясопродуктів (яловичина, м’ясо птиці), молока та молокопродуктів (сухе молоко, суха молочна сироватка, цільномолочна продукція, морозиво, сири, вершкове масло), олії ріпакової та льоноволокна. У поточному році було розпочато перші поставки на китайський ринок цукру, крохмалю, картопляних чіпсів та рибопродуктів.

На порталі GoldExim ви зможете зайнятися експортом та імпортом постачання сільськогосподарських продукції.

Про експорт сільськогосподарської продукції

Однак у Китаї сьогодні несприятлива обстановка: карантин, переповненість портів, затовареність транспортних терміналів, тимчасове припинення роботи складів. Наслідки від цього, за найпозитивнішими прогнозами, будуть відчуватися до червня. Тому необхідно розвивати експортні коридори у напрямку Узбекистану, Таджикистану, Афганістану. Споживання продукції АПК у країнах зростає арифметичної прогресії. Це великий ринок і потрібно готуватися до того, щоб частково переорієнтувати туди китайські маршрути.

Надалі постачання сільськогосподарської продукції та продуктів харчування на китайський ринок планується здійснювати також із використанням механізму електронної торгівлі на китайських майданчиках.

У 2021 р. українські аграрії отримали добрий урожай, що дозволило не лише забезпечити внутрішній ринок країни, а й наростити постачання за кордон. Через коронавірус багатьом країнам довелося збільшити обсяги закупівель сільськогосподарських та продовольчих товарів, щоб заповнити запаси.

З 2022 року Україна продовжить подальше нарощування обсягів виробництва сільгосппродукції та продуктів харчування для забезпечення продовольчої безпеки країни та формування додаткових обсягів для експорту. До 2030 року обсяг виробництва сільгосппродукції у світі збільшуватиметься на 3 відсотки на рік.

Позитивна динаміка буде зумовлена ​​впливом кількох факторів: збільшенням валового збору зернових та зернобобових культур на 1,7 відсотка, покращенням якості зерна, збільшенням споживання зерна основними імпортерами та розширенням географії поставок. Позитивний вплив на перевезення зерна вплине на держпідтримку зернового комплексу.

Похожие записи

Популярное