На сьогоднішній день багато дачники вирощують рослини під спеціальним плівковим укриттям. Це популярний спосіб, який виявляється особливо актуальним, якщо мова заходить про вирощування різних ранніх сортів, коли високий ризик нічних заморозків. За допомогою плівкового матеріалу можна коригувати температурний режим і захищати посадки від багатьох негативних факторів. У цій статті ми ближче познайомимося з мульчирующей плівкою і розберемося в тому, як їй правильно користуватися. Плівку для мульчування ви можете замовити тут https://planetaplast.com/product/films-for-mulching.
Що це таке?
Плівка, призначена спеціально для мульчування, це суцільна стрічка, в складі якої присутній поліетилен. Зазвичай в цьому матеріалі спочатку передбачені необхідні отвори (круглі або хрестоподібні). Завдяки експлуатації подібного виду мульчі можна домогтися високої врожайності. Ефективність плівки доведена дуже давно, тому сьогодні багато дачники використовують цей матеріал на своїх ділянках. Виходячи зі свого призначення, плівкове покриття може мати різні розміри і характеристики. Випускається мульчуюча плівка в формі рукавів і напіврукава, зібраних в рулони, ширина яких зазвичай становить від 1 до 3 метрів. Товщина складає від 30 до 200 мкм.
Огляд видів
Мульчуюча плівка поділяється на кілька різновидів. У різних матеріалів є різні характеристики і властивості. Використовується плівка часто в різних цілях. Розглянемо, які бувають сучасні варіанти для мульчі і в чому полягають їх особливості.
Світлопрозорі
Такі матеріали характеризуються практично повною світловий проникністю. За рахунок цієї особливості грунт під подібними укривними матеріалами прогрівається в короткі терміни. При цьому сама плівка подібного типу нагрівається незначно, тому перегріву посадок на грядках спровокувати не може. Світлопропускаючі мульчуючі плівки для грядок є сенс використовувати в весняний сезон перед висадкою розсади. Перед цим обов'язково потрібна обробка грунту спеціальними речовинами — гербіцидами.
Прозорі полімерні покриття часто задіюють для вирощування кавунів та інших баштанних культур, тому інакше такі матеріали так і називають — баштанні або кавунові. Зазвичай для подібних цілей береться прозорий поліетилен, товщина якого становить всього 20-30 мкм. Ширина виявляється трохи більше, ніж значення ширини грядки. Баштанна плівка повинна відрізнятися вищою якістю.
Покриття з вторинного матеріалу використовувати не рекомендується, тому що вони після першого ж сезону приходять в непридатність, буквально розсипаючись.
Чорні світлонепроникні
Це один з найпопулярніших типів мульчирующей плівки. Такі матерії характеризуються хорошими експлуатаційними характеристиками і властивостями. У порівнянні з багатьма іншими різновидами подібних покриттів, чорні світлопроникні плівки часто виявляються більш доступні за ціною. Подібний матеріал має такі переваги.
- Відмінно акумулює тепло. Звичайно, на цей процес у чорної плівки йде більше часу, ніж у прозорої, але утримання виявляється більш тривалим.
- Цей матеріал характерний 100% світлонепроникність і повним захистом посадок від настирливої бур'яну.
- Під таким популярним покриттям не відбувається поширення цвілі, навіть якщо мова йде про тепличних умовах.
- Витрати на полив із застосуванням чорної світлонепроникної плівкою помітно скорочуються, що не може не радувати дачників.
- Якщо ви вирішили скористатися таким мульчирующим матеріалом, вам потрібно мати на увазі, що при вирощуванні рослин в теплиці грунт під «глухий» чорною матерією не повинна перегріватися. Через це саджанці можуть згоріти.
- Щоб попередити такі негативні наслідки, вбрання агроволокно рекомендується поливати крейдою, попередньо розведеним у воді.