Прогулянки по алеях парків, скверів, вражають красою оформлення рослин: незвичайність обрізки дерев, рівні однакові форми чагарників, унікальні композиції з квітів, кущів і дерев. Садівникам доводиться займатися обрізанням кущів щорічно. Необхідність її полягає в позитивних функціях обрізки. Вона сприяє збільшенню плодоношення, регуляції росту рослин.
Функції обрізки, такі:
- формування чагарнику;
- омолодження кущів;
- зниження висоти;
- зменшення густоти крони;
- санітарна обрізка (обрізка старих і хворих гілок).
Догляд за садовими деревами та чагарниками вимагає від садівників своєчасної і правильної обрізки. Тому, якщо у вас немає необхідних навичок, краще всього звернутися за допомогою до фахівців. Садівничий термін обрізки дерев на увазі повне або часткове видалення гілок.
Є необхідний перелік інструментів, необхідних для проведення обрізки: пила, подрібнювач гілок, висоторізи (або бензоножиці), сучкорез, секатор, садові пилка, штанги для пилки, сходи — драбина, точило, стамеска. Садові подрібнювачі STIHL вы можете заказати тут https://www.stihl.ua/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%86%D1%96%D1%8F-STIHL/098343/%D0%A1%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D1%96-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B1%D0%BD%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D1%87%D1%96.aspx. Садові інструменти вимагають догляду і ремонту, як і звичайні інструменти. Їх потрібно підтримувати в робочому стані, тоді вони не будуть представляти небезпеки для проведених робіт по обрізці.
Для початку роботи уважно вивчається інструкція по роботі з інструментом. По закінченню роботи інструмент приводиться в робочий стан: протирається, змащується і тільки потім забирається на зберігання в сухе місце, щоб уникнути появи і розвитку іржі. Бажано має електричне або звичайне чавило, так як інструменти вимагають постійної підточування, повинні бути досить гострими. До роботи з обрізки потрібно готуватися і обов'язково дотримуватися техніки безпеки. Садові інструменти гострі і несуть небезпеку, якщо не дотримуватися певних правил.
Подивимося, які інструменти потрібні любителям дачного праці для роботи на присадибній ділянці:
- Секатор, або садові ножиці. Ними обрізають гілки різної товщини, але в основному тонкі гілки. Секатори бувають різних видів і розмірів, з паралельним або одностороннім ножем для різання. Для зручності садівників ручки у секатора покривають гумою для пом'якшення тиску на ножиці, захисту рук.
- Сучкорез — це секатор з довгими ручками. Призначений для обрізки гілок, розташованих високо над головою. Гілки, які обрізаються сучкорізом, такі ж по діаметру, як при роботі секатором, і товщі. Сучкорез наводиться в дію спеціальним шнуром: за нього тягнуть — ножиці спрацьовують — гілка обрізається.
- Садова пила — це звичайна пила серповидної форми. Пила повинна бути досить гострою, тому вимагає постійного підточки. Пила призначена для відпилювання найбільш товстих по діаметру гілок.
- Драбина. Сходи допомагає садівникові дістатися до крони дерева без залізання на нього, без порушення цілісності стовбура. Кращий варіант сходів — металева драбина. Вона найбільш довговічна і міцна при використанні. Сучасні драбини мають пристосування для установки на землі і дозволяють працювати на висоті до 8 метрів.
Наявність всього переліку необхідних інструментів у садівника створить комфортні умови дачного праці, відмінний настрій, індивідуальний дизайн ділянки і багатий урожай.