Більшість колекціонерів та інвесторів вважає, що на аукціонах купувати вигідно і безпечно. Реклама, безумовно, робить свою справу, створюючи і ретельно підтримуючи респектабельні образи аукціонних будинків. Засоби масової інформації теж не відстають: то розкажуть, що на аукціоні щасливчик задешево купив шедевр, що продавався як робота невідомого автора, то продемонструють публіці кадри з чергового передаукціонній показу, яким солідності не позичати. Словом, створюється ілюзія, що аукціон — це як мінімум солідно і престижно, а іноді ще й надвигідно. Чи так це? І так і ні.
Приймаючи рішення про участь в торгах, потрібно для початку розібратися в принципах діяльності аукціону взагалі, в його плюсах і мінусах — в даному випадку для покупця. Перейдiть на портал prozorro sale — це інвестиційне майбутнє України.
Плюси для покупця
1. Широкий вибір за категоріями об’єктів та вартості продаваних лотів.
Щороку на аукціонах продаються сотні тисяч різних творів мистецтва — від давніх часів до наших днів, вартістю від декількох десятків до десятків мільйонів доларів. Крім того, на торгах з’являються машини, книги, зброя, ювелірні прикраси, вино і т. Д. Складно знайти область колекціонування, предмети з якої хоча б зрідка не виставляти на аукціонних торгах.
2. Постійно з’являються пропозиції щодо конкретних художникам.
Якщо на місцевому арт-ринку не вдається знайти цікаві твори, то, завдяки щоденним аукціонів у всьому світі, ймовірність виявлення конкретної роботи багаторазово підвищується.
3. Можливість купити цікавить лот дешевше ринкової вартості.
Щоб залучити покупців, багато аукціони спеціально занижують естімейти на роботи, за якими не прогнозується особливого попиту. Тому досить часто трапляється, що ці лоти або йдуть по нижньому естимейтом, або навіть до нього не дотягують, якщо немає черги з бажаючих їх купити. Тоді покупець отримує шукану роботу набагато дешевше її реальної вартості і стає відразу успішним інвестором.
4. Соціальний аспект: спілкування із знаючими людьми і підвищення особистого статусу при здійсненні покупок.
Багато заможних людей вважають за краще купувати на відкритих аукціонах: це вважається престижним і свідчить про стабільність їх фінансового становища. Крім того, боротьба на аукціоні в певної міри те саме ведення бізнесу, тільки події і емоції, іноді розтягнуті в звичайному житті на роки, на торгах спресовані в декілька хвилин. Тому для багатьох торги — це напружене очікування, бажання перемогти, вибух емоцій, адреналін!
Є у аукціонного блиску і зворотний бік. І потрібно добре розуміти, що існують такі недоліки — об’єктивні, вони випливають із самої суті діяльності будь-якого аукціону, це частина «правил гри», тому важливо зуміти їх правильно оцінити.