Якщо ви вирішили, що хочете опанувати таку професію як рекрутер, у вас має виникнути питання: “З чого почати?” Особливо у реаліях сьогодення, коли ринок праці нестабільний. У цій статті розбираємось, що саме необхідно зробити для того, аби побудувати карʼєру у сфері IT рекрутмента (https://evotalents.com/uk).
Шлях становлення рекрутерів
Усе завжди починається з навчання. На жаль, в Україні ще не навчають рекрутменту в університетах. Проте натомість цьому створюються незалежні курси. Зараз на ринку їх дуже багато. Ви можете обрати те, що цікавить саме вас. Необхідно лише визначитись, скільки часу ви можете приділяти навчанню. Чи готові ви виконувати домашні завдання, бути присутніми на лекціях чи вам більше підходить формат запису лекцій.
У будь-якому випадку найголовніше — це практика. Є декілька варіантів пошуку перших вакансій для закриття:
- Закривати вакансії під час проходження курсів. Багато платформ для рекрутерів-початківців передбачають тестові завдання. Так, це можуть бути не справжні кейси, проте це не грає великої ролі. Якщо для вас створили уявного клієнта, його вимоги та портрет ідеального кандидата, який йому потрібен, ви вже можете починати сорсити та проходити всі етапи роботи. Головне тут — зрозуміти алгоритм дій.
- Написати будь-якій невеликій рекрутинговій агенції з пропозицією безкоштовно допомогти їм із закриттям простої вакансії. Це як практика в університеті. Ви виконуєте певну роботу, отримуєте клієнта, якого б вам було складно знайти на початку своєї діяльності. Як результат ви отримуєте безцінний досвід, комунікацію з професійними рекрутерами та загальне розуміння сфери.
- Шукати перших клієнтів на фріланс сайтах. Ви можете встановити мінімальний прайс за свої послуги, заздалегідь вказавши, що ви лише навчаєтесь. Багато компаній, яким не потрібно наймати персонал швидко, можуть бути зацікавлені у співпраці з вами. Адже для них це економія, а для вас можливість отримати першого реального клієнта.
Навички рекрутера в IT
Тепер давайте поговоримо про те, які взагалі навички необхідні рекрутеру. На перший погляд усе може видастись дуже простим. Але є важливе уточнення: кожна з цих навичок має бути добре пропрацьованою. Тому вам може знадобитися певний час, щоб стати справжнім профі у кожному з цих напрямів.
- Розуміння ринку. Незалежно від того, в якій сфері ви вирішили працювати, вам необхідно розуміти наступне: наскільки багато у цьому напрямку кандидатів, які заробітні плати пропонують компанії, як швидко у середньому закриваються вакансії, які етапи є для кандидата на шляху до отримання оферу. Якщо ви зможете бути експертом в цьому, то й зможете легше вести комунікацію з клієнтом та відповідати на усі його запитання.
- Уважність та креативність. Це необхідно для того, щоб приділяти довгий час на пошук кандидатів та створення повідомлень для них. Звичайно, ви можете підготувати одне повідомлення, яке будете відправляти усім. Але набагато ефективніше буде, якщо ви персоналізуєте свої запити і будете писати щось унікальне для кожного кандидата. У такому випадку треба закладати додатковий час на вивчення профілю людини, наприклад, у LinkedIn.
- Знання психології. Час від часу рекрутери — це справжні психологи. Адже вони проводять інтервʼю, спілкуються з кандидатами і клієнтами. Дуже часто необхідно ставити правильні запитання, щоб зрозуміти особистість людини. Також ця навичка стане в пригоді, щоб вирішувати конфліктні ситуації, знаходити компроміси та взагалі будувати комунікацію на всіх етапах закриття вакансії.