Четверг, 21 ноября, 2024
ДомойИнтересноЯк вибрати 4G WIFI роутери

Як вибрати 4G WIFI роутери

В епоху, коли основним джерелом інформації та розважального контенту стає не телевізор, а всесвітня мережа, інтернет стає тією панацеєю, яка дозволяє залишатися на зв’язку незалежно від того, де ви знаходитесь. Мініатюризація електроніки вже призвела до поширення смартфонів, обчислювальна міць яких виявилася порівнянною з комп’ютерною технікою десятирічної давності. Завдяки поширенню мобільних маршрутизаторів ера глобального інтернету вже є реальністю, і лише недостатня швидкість збільшення покриття операторами не дозволяє говорити про загальну інтернетизацію населення нашої країни. Але за цим, мабуть, справа не стане.

Портативні роутери – річ справді незамінна там, де дротовий доступ неможливий чи недоцільний. Але ринок таких пристроїв досить великий, тому до вибору модему, що дозволяє організувати власну мережу з роздачею інтернету, потрібно підходити з максимальною відповідальністю. Замовити сучасні роутери та інше обладнання ви можете на сайті https://mobitech.com.ua/.

Як вибрати 4G WIFI роутери

Призначення, принцип роботи мобільних 4G роутерів

Якщо ви ставите питання, який 4G роутер вибрати, але при цьому є досить невиразне уявлення про те, що це за пристрій, радимо не поспішати з покупкою.

Якщо ви розумієте, що таке інтернет, то зрозумієте наступне визначення.

Мобільним Wi-Fi роутером називають пристрій, здатний приймати дані від найближчої вежі стільникового або іншого зв’язку і потім роздавати інтернет «по повітрю» кільком пристроям, якщо вони оснащені модулем Wi-Fi. Такими девайсами можуть бути комп’ютери, планшети, ігрові консолі, ноутбуки і ті смартфони, що замінюють телевізор.

Мобільний 4G-роутер є чимось середнім між класичним домашнім роутером та 4G-модемом. Від першого він відрізняється способом доступу до мережі (за допомогою сім-карти, а не по дроту), від другого – автономністю та здатністю якісно розподіляти трафік між споживачами.

Більшість моделей нинішнього покоління підтримує стандарт передачі даних 4G, який відрізняється вищою швидкістю. Мобільність таких пристроїв забезпечується наявністю вбудованого акумулятора, що забезпечує від 3 до 5–8 годин автономної роботи залежно від навантаження.

Класифікація мобільних роутерів четвертого покоління

Суворої загальновизнаної класифікації не існує, але в цілому подібні пристрої можна розбити на такі категорії:

Високошвидкісні роутери

Забезпечують доступ на швидкості 300 Мб/сек (на сьогодні – це межа для пристроїв цього класу). Цього достатньо для швидкого скачування фільмів та серіалів, для потокового перегляду відео у найвищій роздільній здатності, для ігор, вимогливих до швидкості передачі даних. Такі маршрутизатори дозволяють спокійно працювати користувачам домашньої мережі до 10 пристроїв одночасно, досить рівномірно розподіляючи трафік між Wi-Fi-з’єднаннями. Щоправда, більшість операторів нездатна надавати такі швидкості, особливо у години пік, та й відстань до вежі накладає певні обмеження щодо пропускної спроможності.

Роутери великої потужності

Характеризуються наявністю одного або кількох гнізд для підключення зовнішніх антен, що багаторазово підсилюють сигнал і покращують якість прийому. Такі маршрутизатори – ідеальний варіант для тих районів, які віддалені від оператора, що передає, на значні відстані. У продажу є моделі, які мають можливість установки двох MIMO-антен, здатних ловити сигнал як у вертикальній, так і в горизонтальній площині. Такі роутери можуть вловлювати навіть дуже слабкий або нестабільний 4G радіосигнал. Як правило, такі переносні Wi-Fi-роутери характеризуються пропускною здатністю на вході 100 Мб/сек і 50 Мб/сек для вихідного трафіку. Спосіб підключення зовнішньої антени подвійний: якщо це спеціальна 4G-антена, що підтримує формат MIMO, вона має роз’єм, що не вимагає використання перехідника, звичайні штирьові антени вимагають використання пігтейлу типу TS9. Зазвичай цей тип маршрутизаторів немає прив’язки до конкретного оператора, будучи універсальним пристроєм. Цю якість можна використовувати повною мірою під час здійснення закордонних поїздок. Достатньо замінити сім-карту на місцеву, обравши оптимальний тариф. Це буде в будь-якому випадку дешевше за міжнародний роумінг. І можливість використання іншого стандарту зв’язку не буде на заваді.

Бюджетні пристрої

Ця категорія портативних мобільних роутерів найчисленніша. Але бюджетність не означає, що ви не зможете зустріти модель з характеристиками, що відповідають більш просунутій категорії маршрутизаторів – виграш в одному означає програш в іншому. Скажімо, висока швидкість прийому/передачі даних навряд чи поєднуватиметься з великою потужністю, і навпаки, а якщо вас потішить відмінний дизайн, то приготуйтеся до того, що акумулятор буде дуже слабким. Але, повторимося, завдяки доступним цінам такі апарати дуже потрібні, особливо серед городян, адже тут із покриттям особливих проблем не буває.

Похожие записи

Популярное