Сучасне різноманіття облицювальних матеріалів вражає уяву. Керамічна плитка, керамограніт, натуральний і штучний камінь, різні мозаїки — вибір великий. Практично для кожного виду поверхонь, приміщень і об'єктів облицювання можна підібрати найкращий варіант.
У свою чергу великий асортимент плитки і облицювального каменю привів до появи різних видів плиткового клею. Зі своїми особливостями і унікальними характеристиками. І перш ніж підбирати клей для конкретних умов, слід розібратися в тому, які ж бувають плиткові клеї. Вибрати хороший клей для плитки в Києві ви можете тут https://kiev.kub.in.ua/kleevye-smesi/klej-dlja-plitki/.
№1. Від чого залежить вибір клею?
Майстри знають, що абсолютно універсального клею для плитки не існує, хоча в продажу є щось подібне. У складних умовах експлуатації (наприклад, ванна кімната) універсальні склади краще не використовувати.
Вибір клею будується на таких трьох основних факторах:
- розміри, матеріал і особливості використовуваної плитки;
- тип поверхні;
- умови експлуатації. Є клеї, призначені для використання всередині приміщенні і зовні, в умовах підвищеної вологості, постійного перепаду температур і т.д.
Сучасні клейові склади в більшості своїй грунтуються на все тій же цементно-піщаної суміші, тільки до неї додають пластифікатори та інші хімічні добавки, які і забезпечують високу адгезію.
Зазвичай клей випускається у вигляді сухої суміші, яку необхідно розбавити певною кількістю води, але є і вже готові пастоподібні склади, або мастики. Пастоподібний клей виробляють на основі продуктів нафтопереробки, латексу і деяких добавок. Він коштує дорожче, в транспортуванні не дуже зручний, але незамінний, коли необхідно монтувати важку велику плитку або керамограніт, а також коли потрібно наклеїти плитку на фанеру або гіпсокартон.
№2. Основні види плиткового клею
Залежно від складу плитковий клей буває таких типів:
- на цементній основі;
- епоксидний;
- дисперсійний.
Клей на цементній основі — це класика жанру. Сухі суміші готують на основі цементу і піску, додають в них полімерні і латексні добавки, отримуючи різні за властивостями склади. Головна перевага таких клеїв — низька ціна. Вартість монтажу 1 м2 плитки клеєм на цементній основі в 20 разів нижче, ніж при використанні епоксидного клею, і в 10 разів нижче — дисперсионного. Завдяки численним можливим добавкам можна приготувати склад, максимально підходить під будь-які умови експлуатації. Це означає, що можна говорити про якусь універсальності. За рівнем асортименту такі склади знаходяться в лідерах. Більш того, відшукати клей на цементній основі нескладно в будь-якому магазині будь-якого населеного пункту, його відносно просто наносити, а про те, як вести себе з цементним клеєм, знає будь-який майстер, чого не можна сказати про інших складах.