Воскресенье, 12 января, 2025
ДомойИнтересноЯк вибрати мисливську рушницю? Великий асортимент товару від відомих виробників

Як вибрати мисливську рушницю? Великий асортимент товару від відомих виробників

Вибір мисливської рушниці для початківців мисливців

Весь розповідь за вибором мисливської рушниці розрахований для початківців мисливців, він не претендує на істину і цілком може комусь не сподобатися. Якщо раніше ми переживали від неможливості дістати стоїть мисливську рушницю і хапали, що дають, то тепер труднощі пошуків змінилися муками вибору. З’явилися рушниці, про які ми раніше лише читали. Довгий процес одержання спочатку мисливського квитка, потім дозволу на придбання зброї томит молодого мисливця, що мріє скоріше взяти в руки власну рушницю. Нетерпіння поганий порадник. Зопалу можна купити не те, що потрібно, і гіркота усвідомлення цього геть перекреслить свято покупки. Великий асортимент товару від відомих виробників ви знайдете тут arms.in.ua.

Як вибрати мисливську рушницю? Великий асортимент товару від відомих виробників

Мисливські рушниці: гладкоствольні і нарізні

Мисливські рушниці бувають гладкоствольною і нарізними. Назви вже самі по собі відображають їх основна відмінність.

Нарізні рушниці — штуцери, гвинтівки та карабіни, призначені для стрільби виключно кулями на значні відстані. Одним з обов’язкових умов для придбання цієї зброї законодавство називає п’ятирічний стаж володіння гладкоствольною. А тому до новачків це не відноситься.

Отже, гладкоствольні рушниці. Вони призначені для стрільби дробом, картеччю і спеціальними кулями на звичайні мисливські дистанції. Власне це те, що ми все в побуті і називаємо мисливськими рушницями.

Всі системи мисливської зброї можна розділити не дві групи: з відкидними стволами і з неоткідивающіміся стволами.

1) Найпоширеніші в мисливському побуті, безумовно, перші або, як їх ще називають — «переломка». Ці рушниці заряджаються шляхом вкладання патронів в патронники стовбурів і не мають механізмів для подачі в стовбур нового патрона замість стріляти.

Такі рушниці бувають одностовбурне, двоствольними, а також трьох-і навіть чотириствольний. Механізми і устаткування їх відпрацьовані багатьма десятиліттями, а тому досить прості і надійні.

«Переломка» дозволяють швидко робити заміну патронів в патронник (я маю на увазі не перезарядку, тут магазинні і автоматичні рушниці безумовно попереду, а заміну патрона на патрон з іншим зарядом: дріб на кулю або на дріб іншого номера). Рушниці цієї системи прості в побуті і догляді в порівнянні з іншими.

«Переломка» бувають внешнекурковое — «курковка» і внутрікурковимі — «безкурковку». Останні більш поширені, але більш складні за конструкцією, ніж курковка. Курковка більш архаїчні, але міцніше і багато в чому надійніше. Шкода, що їх виробництво сильно скоротилося. Хоча деякі відомі фірми, наприклад «Перраці» і «Бернарделлі» виробляють куркові горизонталки найвищого класу за ціною в кілька тисяч доларів.

Для вилучення стріляних гільз з патронників служать екстрактори і ежектори. Екстрактор лише висуває гільзи з патронників, даючи можливість взятися за них рукою, а ежектор викидає їх геть силою пружини, що не стріляні ж патрони тільки висуваються.

Рушниці з ежекторами, безумовно, кілька скорострільніше, але складніше по конструкції, більше схильні до поломок і завжди дорожче таких же рушниць, але з екстрактора. При полюванні на воді викинуті ежектором гільзи майже завжди губляться. При екстракторі їх можна зібрати і переснарядіть вдруге.

2) одноствольний магазинні рушниці. Мають один стовбур, магазин з патронами і механізм, який видобуває стріляну гільзу із стовбура і замінює її на новий патрон з магазина. Механізм цей може приводитися в дію силою віддачі або пороховими газами у автоматів або ж рукою стрілка, як у систем з болтовим затвором і у «помпових» рушниць.

За своїй зручності, скорострільності і потужності автоматичні рушниці, безумовно, поза конкуренцією. Але вони дуже примхливі до патронам, змащенням (занадто густа може застигнути на морозі), їх механізми вимагають кваліфікованої налагодження і бояться забруднення, від чого важко застрахуватися на полюванні. Однак, при дотриманні всіх цих умов мисливець отримує потужний і скорострільна зброю.

З перезаряджаються від руки «магазинок» уваги мисливця-любителя заслуговують лише «помпові» рушниці. Схожі за системою з гвинтівкою, дробовики не дозволяють зробити другий постріл з необхідною швидкістю при полюванні на птицю, зайця і подібну дичину і є, по суті, промисловими одностволку з запасними патронами в магазині. Недарма вони випускаються тільки промислових калібрів. Конструкція ж «помповиків» дозволяє перезаряджати їх, не змінюючи положення рук на рушницю. При деякій тренуванні вдається досягти скорострільності, мало відрізняється від темпу стрільби автоматів. При цьому помповим рушниць характерні не менша, ніж у «переломок» «всеїдність» по відношенню до патронам, потужний бій, і відносна невимогливість до умов експлуатації. Саме ці якості зумовили воістину переможний хід цієї американської за походженням системи рушниць по всьому світу.

Похожие записи

Популярное